Blog

Ucuz Uçak Bileti Bulma Yolları

By Şubat 27, 2021 No Comments

Ucuz Uçak Bileti Bulma Yolları

Ucuz uçak bileti nasıl bulunur? diye her yerde bir sürü yazı bulabilirsiniz ve genelde hepsi benzer şeyleri anlatılır.Sizlerin de merak ettiği konuların başında bu geliyordur. Peki ya gerçekten  Ucuz uçak bileti bulmak kolay mı ? Ucuz uçak bileti bulmak elbette kolay. Sürekli En ucuz uçak bileti nereden alınır? En ucuz bilet ne zaman alınırsorularına da böylelikle açıklık getirmiş olalım.

Uçuş tarihiniz ne kadar esnek olursa; ucuz uçak bileti bulmanız o kadar kolaylaşıyor. Herkesin uçmayı seçtiği tarihlerde fiyatlar yüksektir ki bunları tercih etmeyin, avantaj burada başlıyor.Mecburi seyahatler değil de seyahat için seyahat ettiğiniz durumlara ucuz uçak bileti alma şansınız olacaktır. Dijitalhavayolu.com size ciddi bir maddi kazanç sağlayacaktır.

Ucuz Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Yakın Tarihe Ucuz Uçak Bileti Alabilir Miyim?

 

Tabiki evet Uçak biletleri koltuklarından 4 yada 8 tane satıldıkça fiyatlarını yüzde 10 arttırılır. Fakat bazen sayıyı yakalayamadıkları için durum tersine döner.

Bazen belirli bir sayıyı yakaladıktan sonra, doldurulacağından emin olunur bu durum da fiyatlar oldukça yükselir.

Ucuz Uçak Biletleri İçin Salı ve Çarşamba Kuralı Nedir?

 

Hafta sonları genel olarak tatil günleri olduğu için daha sık bir yerden bir yerlere yolculuklar olur buda bilet fiyatlarındaki talebi arttırıyor. Fiyatlar bir tık pahalı oluyor. Pazar günlerini pazartesiyle birleştirdikleri için, perşembe günlerini de cuma günüyle birleştirdikleri için O yüzden ne zaman baksak Salı ve Çarşamba günlerinde hep daha ucuz biletleri görüyoruz. O yüzden uzak tarihli bir uçak bileti bakıyorsanız gününe de göz atın.

Dönüş Kapalı Bileti Detayını  Atlamayın

 

Tek yönlü uçak biletleri zaman zaman uygun olsa da bunu her zaman bulmak çok kolay olmayabiliyor. Bunun yerine dönüş kapalı biletler tercih etmek yani gidiş-dönüş biletlerini tercih etmek hem havayolu firmalarının sağladıkları jestler sayesinde hem de toplu alım olduğu için daha ucuz uçak bileti bulma fırsatı sunuyor.

Aktarmalı Uçuş Yapsam Hesaplı Olur Mu?

Buraya ayrı bir parantez açmak istiyoruz. Söz konusu tamamen ucuz uçak bileti ise; doğru seçimlerle oluşan bir aktarmayla ucuza bilet alabilirsiniz.

Bilet arama motorlarından gideceğiniz yöne doğru bilet araması yaparken aktarmalı ve direkt seferleri gözden geçirin ve buna göre kararınızı verin. Yol üstünde bir ülkeyi görme şansınız var ise o zaman daha mantıklı olabilir.

Sabah Erken Saatlerde Bilet Arayın!

 

Sabah 6’da gece 3’de yapılan uçuşlar bir çok insan tarafından ulaşılması zor olacağı için rağbet az olur. O yüzden bu uçuşlar hep ucuz olur.

Son Dakika Ucuz Uçak Bileti Sırrı Ne?

 

Bazı durumlarda iptal olan biletler, dolmayan uçak yada geri dönmek için son dakika karar verilmiş uçuşlar için inanılmaz fiyatlara son dakika uçuşları bulmak mümkün. Eğer uçakta çok az yer kalmışsa bu seferde biletler ucuz değil oldukça pahalı olur. Bunun için sadece son dakika uçuşlarını dijitalhavayolu.com ’dan takip edebilirsiniz. Özellikle İngiltere uçuşları vize konusunda sorunlu olduğundan oldukça ucuza bilet bulmak son dakikalarda bile mümkün.

Alternatif Havalimanlarını Seçin

 

Viyana için; Budapeşte yada Bratislava için Viyana gibi yakın ülke yada şehirler tercih edilebilinir. Hem bir yer daha görme avantajını size sunacaktır. Mesafeler birbirine yakın ise kesinlikle uçak bileti alırken alternatif havalimanlarına bakın. Havalimanlarından biri mutlaka diğerinden daha ucuz uçak bileti fırsatları sunuyor.

Yurtiçi Ucuz Uçak Bileti Bulmanın Püf Noktaları

 

Yurt içinde ucuz uçak bileti bulmak için yapmanız gereken tek şey Dijitalhavayolları.com’u takip etmek Çünkü ondan başka bu kadar ucuz bilet sağlayan firma yok.

Yurt Dışı Ucuz Uçak Bileti Bulmanın Püf Noktaları

 

Yurt dışı bileti genelde nerede olduğunuza göre değişir. Eğer Türkiye’den uçuş gerçekleştirecekseniz bu genelde İstanbul Sabiha Gökçen Hava Limanı‘ndan olur. Çünkü bu hava limanının vergileri daha düşüktür.

Türkiye’den Avrupa’ya ucuz uçak biletleri için direkt uçuşlar PegasusAnadolu Jet ve Sunexpress olacaktır.

Son zamanlarda ise Ryan Air Dalaman’dan ucuz uçuşlar gerçekleştirmekte. Ryan Air “Low-Cost” (Ucuz Bütçeli Uçuş) dediğimiz sistemin en bilindik Avrupa sistemi. Genelde Bulgaristan ve Yunanistan üzerinden RyanAir uçuşlarıyla Avrupa’ya ucuz uçuşlar tercih edilmektedir.

Asya bölgesine gitmek istiyorsanız size tavsiyemiz her zaman aktarmalı ve bağlantısız uçuşlar bakmanızdır. Mesela İstanbul‘dan Tayland‘a gitmek istiyorsunuz o zaman aradaki ülkelerin fiyatlarına bakın. Mesela Dubai, Qatar, Delhi aktarmalı uçuşlar alın. Havaalanından çıkmadan bir sonraki uçuşa vizeye gerek duymadan geçebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Call Now ButtonÜcretsiz Ara