Yurtdışı ucuz uçak bileti nasıl bulunur ve nasıl alınır diyorsan doğru yerdesin. Birçok havayolu şirketleri ile çalışan; yolcularına güvenli ve karşılaştırmalı uçuş fiyatları sunan dijitalhavayoları.com, sizlere çok farklı rotalar sunup akıllı uçuş özelliği ile en karlı yurt dışı uçak bileti alabilmenizi sağlıyor Yurtdışına uçmak isteyenlerin ucuz uçak bileti bulma tamda burada dijitalhavayolu.com’da.

Avrupa, Asya, Afrika, Orta doğu gibi kıtalara seyahat etmek istiyorsan çok doğru yerdesin..

Dijitalhavayolu.com’un; Türk Hava YollarıSunexpress, PegasusOnur Air ve Anadolu Jet gibi firmalarının yanı sıra çok fazla yurt dışı hava yolu firmaları ile de anlaşması bulunmakta olup, en uygun fiyatlı uçak bileti ile seyahat imkanı sunmaktadır.

Başlıca tercih edilen yabancı menşeli firmalar ise Lufthansa (Berlin), KLM Royal Dutch Airlines (Amsterdam)’dır. Dünyanın birçok farklı noktasına uygun fiyatlarla uçuş bileti alabileceğiniz dijitalhavayolu.com sayesinde Avrupa, Afrika, Asya, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Okyanusya gibi birçok farklı noktalara seyahat rotası oluşturabilirsiniz.

En çok tercih edilen yurt dışı rotalarına; Adana-Lefkoşa, İzmir-Frankfurt, İzmir-Münih, İzmir-Hannover, İzmir-Stuttgart, İstanbul-Basel Mulhouse, İzmir-Duesseldorf, İzmir-Köln, Antalya-Munster Osnabruck, Antalya-Paderborn dijitalhavayolu.com üzerinden karşılaştırmalı uçuşlar sayesinde en uygun fiyata uçak bileti alabilirsiniz.

Yurt Dışına Giderken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 

Yurt dışına çıkarken 3 ülke hariç mutlaka bir pasaportunuzun olması gerekir. Bu 3 ülke ise UkraynaGürcistan ve Kıbrıs‘tır. Bu pasaport istemeyen ülkeler için sadece güncel nüfus cüzdanınızın olması yeterlidir. Şunu belirtmeliyiz ki ehliyet ile bu ülkelere giriş yapamazsınız. Yurt dışına çıkarken döviz işlemlerinizi Türkiye’de yapmanızda fayda var çünkü gideceğiniz ülkede farklı döviz kurlarıyla karşılaşıp zarara uğrayabilirsiniz Diğer tüm ülkeler için pasaport çıkartmalısınız. Eğer pasaportunuz var ise yurt dışına çıkarken pasaportunuzun süresi çok önemlidir. Diyelim ki var olan pasaportunuzun süresinin dolmasına 2 ay var “ben pasaportumun süresi dolmadan bir yurt dışına çıkayım” derseniz o zaman çok büyük sıkıntı yaşarsınız. Çünkü çoğu ülke pasaport geçerlilik süresinin bitmesine 6 ay kalmasını istiyor. Hatta bu 6 aya seyahat edeceğiniz tarihleri dahil etmeden hesaplama yapıyorlar. Yani seyahat tarihinizin bitiş süresinden itibaren pasaport geçerlilik sürenizin dolmasına 6 ay kalması gerekiyor.

Unutmamanız gereken bir diğer detay da pasaportunuzda en az 2 sayfanın boş olması gerekmesi durumudur. Yoksa büyük sıkıntı yaşayabilirsiniz. Gideceğiniz ülkenin vize işlemlerinin sürecini yurt dışı uçak biletinizi almadan önce iyice öğrenin hatta mümkünse vize işlemlerinizi tamamlayıp ucuza bilet almaya çalışın. Aksi takdirde alacağınız vize tarihlerinde herhangi bir sıkıntı yaşarsanız uçak biletinizi yakmış olursunuz.

. Ancak gideceğiniz ülkenin para birimini Türkiye’deki döviz bürolarında bulmanız biraz zor bir durum olabilir, o yüzden harcayacağınız kadar ki para birimini dolara çevirip gittiğiniz ülkede kendi para birimleriyle değiştirmeniz daha kolay olabilir. Euro değil de Usd para birimini tercih etmenizi söylememizdeki sebep, yurt dışında dolar daha kabul gören bir para birimi hatta bazı ülkelerde kendi para birimlerinin yanı sıra dolar da kullanılıyor. Bu nedenle alışverişlerinizde ve diğer işlemlerinizde para birimi olarak doları daha kolay kullanabilirsiniz. Ancak parantez açmamız gereken bir ülke var bu konuda o da KübaAmerika ambargosu nedeniyle ülkede dolar kullanmanız çok büyük sıkıntı olacaktır. Bu nedenle Küba’ya giderken yanınızda Euro götürün. Şayet Euro kullanılan bir bölgeye gidiyorsanız dolar almanıza gerek yok, direk TL’nizi Euro’ya çevirin. Gideceğiniz ülkenin havalimanları ve tren garlarında döviz büroları mevcut ancak fazla miktarda komisyon kesimi yaparlar bu nedenle işinizi görecek kadar tutarı Exchange işlemi yapıp kalanını şehir merkezinde bozdurmanız sizin için daha karlı olabilir.

Yurt dışına giderken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konu ise; havalimanındaki işlemleriniz. Yurt dışı uçuşunuz olduğu güne her hangi bir işinizi bırakmayıp mümkün oldukça erken bir saatte havalimanında olmanızda fayda var. Çünkü yurtdışı işlemlerinde yurt içi uçuşlarınıza göre daha detaylı kontrol gerektiren işlemler bulunmakta. Zaman konusunda bir aksilik yaşamamak adına minimum uçuşunuza 2 saat kala havalimanında olmalısınız. Ayrıca bazı bayramlarda, tatil ve yoğun uçuş saatlerinin olduğu günlerde uzun kontrol kuyrukları olacağını unutmamalısınız böyle günlerde 2 saatten önce havalimanında bulunmalısınız. Yurtdışı uçuşunuz için online check-in işlemi yapmak size havalimanındaki yapmak zorunda olduğunuz bazı işlemlerden kurtarır. Özellikle havayolu firmalarının check in kontuar sıralarında uzun sıralardan kurtulmuş olursunuz.

Dijitalhavayolu.com üzerinden almış olduğunuz uçunuz için size gönderilen PNR kodu ve isim, soy isim bilgilerinizle dijitalhavayolu.com online check-in sekmesinden kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Online check-in işlemleri genellikle uçuşunuza 24 saat kala başlar havayolu firmalarına göre bazen bu süre daha erken de başlayabilir. Bu süre için bilgilendirme mesajı uçuş almış olduğunuz hava yolu firmasından sizin tarafınıza iletilecektir.